here

Konsultavimas

Konsultavimas

Lietuvių kalbėjimo potemę daugelis supranta kaip svarbų, tačiau negalutinį, ne viską lemiantį egzaminą. Tai tarsi mažytis tramplynas prieš lemiamus atsiskaitymus, ir čia pasirodyti gerai yra labai svarbu. Todėl jei abejojate savo jėgomis pasirašyti kokybišką potemės tekstą, jei atrodo, kad mokymosi spragos būtent dabar labiausiai trukdo gauti gerą pažymį, pasikonsultuokite, patarsime ir pagelbėsime.

Gera kalba, visai kaip ir gera kalbėjimo įskaita – tai, pirmiausia, išmoktų, įsisąmonintų dalykų visuma. O jei tokios visumos nėra, jei praleista ir neišmokta išties daug, puikią kalbą parašyti, be abejo, bus nelengva. Todėl teikiamose konsultacijose pirmiausia gausite glaustą, susistemintą, konkrečią jūsų mokymosi programą atitinkančią informaciją, tokią kaip literatūros trumpi užrašai, kalbos kultūros klaidų konspektai ir t.t. Daugeliui sunku rašyti potemių tekstus tikrai ne todėl, jog rašyti nesugeba.  Kartais rašyti sunku todėl, kad pasiklystama gausybėje pamokų išmoktuose dalykuose, susipainiojama datose ir pavadinimuose, nebeprisimenama esminių teiginių bei idėjų. Todėl esminė sąlyga: turėti nusibraižytą (tinka ir mintyse) svarbiausių, tarkim, literatūros įvykių schemą, ir ją nuolat turėti galvoje, ja vadovautis ir, kai yra galimybė, po truputį pasipildyti. Kitokia situacija yra su gramatika ir kalbos kultūra – čia teks nemažai paplušėti ir daug ką išmokti mintinai.

Dešimtos ir dvyliktos klasės, žinoma, renkasi iš skirtingų potemių. Tiek dešimtokams, tiek dvyliktokams privaloma pateikti ne tik parašytą ir paruoštą kalbą, bet taip pat prie kalbos pridėti ir sudarytą kalbėjimo planą. Tai bendriniai ir labai aiškūs reikalavimai, todėl apie tai neverta daug kalbėti. Daug svarbiau yra pasidalinti informacija, kuri gali padėti rašyti konkretų tekstą ir palengvinti rašymo procesą. Konsultacijos suteikia galimybę ne prisiminti, ko buvai mokomas visus tuos metus ar mintinai išmokti vieną ar kitą dalyką. Ilgainiui konsultacijos parodo, jog mes kiekvienas kažką mokame, kažką tikrai prisimename, žinome ir turime įdomios patirties, kurią galime išmokti profesionaliai išdėlioti tekste. Juk už gebėjimą parašyti tekstą turint minimalias žinias, nepasižymint ypatinga atmintimi, pripažinkime, šioje situacijoje negali būti nieko geriau!

Konsultacijos yra pagalba, kuria tinkamai pasinaudoję ne tik parašysite puikią kalbėjimo potemę (nors tai turbūt yra svarbiausias šiuo metu jūsų tikslas), bet ir suprasite, jog rašyti, dėlioti mintis ir mokytis kurti yra visai paprasta. Nes kalbėti ir rasti klausytoją yra puiku.

Comments are closed.